fbpx

חיפוש חופשי  של מאמרים ווידאו

מיריי גבעון

כשאני מלמדת אני משלבת עולם תוכן מגוון בעל בסיס משותף ששורשיו נטועים בפיתוח חשיבה הכרתית –"לימודי ימימה" המופלאים. בשיעורים אני משלבת לעיתים גם פרשות שבוע מרתקות על פי הפנימיות וכן חסידות, קבלה, מחקרים, חוכמות של עמים אחרים ועוד, החושפות סודות וכלים להתנהלות בעולם. כל התחלה מתחילה מנבט אחד קטן. אני מאמינה בכך שהתפתחות או כל התקדמות וגדילה מתחילה מצעד אחד קטן. וההמשך נעשה בהדרגה, כתהליך. לכל צעד כזה, כמה שהוא קטן עדין ורך, יש משמעות גדולה. כמו לנבט הבוקע מהאדמה ומבשר את המשך הגדילה של העץ שלב אחרי שלב, עד שיתן מפירותיו.

בנימה אישית

שמי מיריי גבעון. אשה לנועם ואמא לעומר דניאל ואורי. מתגוררת בישוב לפיד.

כשהגעתי ללימודי ימימה, לפני כ-15 שנים, החיבור היה מיידי ומרגש ושינה את חיי. אהבתי את החיבור בין הרוחני למעשי בין העמוק לבין קבלת כלים תכליתיים ליומיום. קיבלתי כלים להתנהלות יותר טובה יותר מדויקת ויותר שקטה בחיים. קיבלתי כלים להתמודדות עם מקומות רגשיים, דפוסים והרגלים למיניהם שעם השנים, הרבה פחות מנהלים אותי. הפכתי להיות הרבה יותר בוחרת בחיי והרבה פחות מנוהלת על ידי אנשים והתרחשויות.

את חיי המקצועיים התחלתי בלימודי תואר שני במנהל עסקים. מסלול מוכר, עבודה נחשקת, תנאים טובים  ובאיזשהו שלב – סבל.

היה לי הכול : זוגיות טובה, ילדים התחילו להגיע, בית פרטי קטן בישוב קהילתי, עבודה נחשקת ומכניסה אבל משהו בתוכי היה ריק, מאוד לא מסופק.  אני זוכרת את עצמי מסתובבת בחצר ביתי נהנית מפריחת הפטוניות הסגולות ובאיזשהו רגע מפנה שאלה לחלל האוויר :"זהו? אלו החיים? לא יכול להיות."

מאותו רגע התחיל מסע מרתק, ברובו שמח ומרומם אך היו גם ירידות (לימים הבנתי שזו תנועת החיים הטבעית: כמו גלי ים, גלי אור, גלי קול, דופק הלב, צירי לידה ועוד- עליות וירידות)

גיליתי את עולם הרפואה המשלימה/ האלטרנטיבית, ועולם הרוח. התחלתי ללמוד כל מה שנשמע מעניין: רייקי (אני מאסטר ברייקי ), מדיטציה, שחזור גילגולים, קורס בנומרולוגיה, ביואורגונומי, ועוד. באחד הימים התוודעתי לעולם הקבלה והחסידות. העולם הזה חוכמתו, ועומקו, החיבור לשורשי העם שלי, כבשו את ליבי. הרגשתי שהגעתי הביתה. סודות האדם והיקום נגלו בפני. לאט לאט למדתי את מבנה הנפש של האדם. (לימודי תורת הנפש עפ"י החסידות והקבלה, האוניברסיטה העברית).

זה עשה לי סדר בראש, קיבלתי תשובות לשאלות שונות שהיו לי. המשכתי ללמוד וגם לקרוא מחקרים  ולגלות את חוכמת השפה העברית וסודותיה.

השלב הבא היה: לימודי ימימה. במקרה או שלא במקרה. (מ.ק.ר.ה הן אותיות ר.ק.מ.ה – הכול רקום ומחובר, כלומר, אין באמת מקרה.) הגעתי ללימודי ימימה. החיבור היה מיידי ומרגש.

כשהכלי הולך ומתמלא ב"אור "(כך בשפת הקבלה) בידע גבוה, באיזשהו שלב האור נשפך החוצה ומה שקיבלתי ושנתן לי כל כך הרבה רציתי להעבירו הלאה-  להעביר הלאה מימימה ומשאר לימודי הרבים שמתחברים האחד לשני ויוצרים מארג יפהפה מעצים ומשמח. כך הפכתי רשמית לחברה בעמותת מדריכי ימימה. ומאז ועד היום,  כתשע שנים, הבנות בקבוצות שלי ואני מתמלאות יחד שבוע אחרי שבוע שוב ושוב מבאר מים חיים.

קבוצות הלימוד שלי

בקבוצה או בזום?אזורישובזמן ביוםימי הלימודשעהמגדררמת הקבוצה
בקבוצהמרכזמודיעיןערבראשון20:00נשיםפתוח לכולם
בקבוצהמרכזמודיעיןערבראשון18:00נשיםפתוח לכולם
בקבוצהמרכזנס ציונהבוקרשני20:00נשיםפתוח לכולם
בקבוצהמרכזלפידבוקרשלישי08:30נשיםמתחילים
בזוםמרכזמודיעיןערברביעי18:00נשיםמתחילים
בקבוצהמרכזמודיעיןערברביעי20:30נשיםפתוח לכולם
בקבוצהמרכזנס ציונהערבשני18:15נשיםפתוח לכולם

המלצות

-סיגל-עלפי

מירי פתחה לי צוהר לעולם רוחני מדהים באופן חם, ידידותי, ומתוך קשב רב, רוך, וליווי אישי. היא עזרה לי להשתחרר ממחסומים שהפריעו לי בילדות ועכבו אותי בחיי הבוגרים. בזכותה יכולתי להתקרב לעצמי, לקבל את עצמי ולמצוא את השמחה הפנימית.

סיגל עלפי
מורה ומחנכת
-מיריי

עברתי עם מיריי תהליך שבו בצעדים קטנים אך בטוחים התקרבתי אל עצמי, אל היעוד שלי, מצאתי זוגיות ונישאתי בשנית. גם בתחום המקצועי חוללתי שינוי והיום אני עוסקת בתחום בו יש לי הגשמה ושפע. היום אני אישה שמחה ומאושרת בחלקי.

אביבה קורן
מאמנת
-מיריי

חווית הלמידה עם מיריי היא של חיבור בין הנשים הלומדות, באווירה נעימה של הכלה ופתיחות.
הקבוצה שמיריי מלמדת היא מקום בטוח, שבו אפשר להתבונן ולצמוח יחד, לשתף ולשמוח בתוצאות.

 

 

 

שלומית הררי
מטפלת CBT

שיעורים לצפייה

Play Video
קנאה הורסת קנאה בונה - המתנה שבקנאה
27 דצמבר, 2021
6 דקות על מידת הקנאה למה היא עולה? ומהי הדרך הבונה להתייחס אליה
Play Video
מבט פנימי על התפתחות עצמית
27 דצמבר, 2021
ההתפתחות שלנו היא הדרגתית, יש בה שלבים ממש כמו שרואים בטבע. לעץ דרושים 7 שלבים עד שהוא נותן פרי. כל שלב נדרש לשלב הבא.
Play Video
זוגיות כידידות נפש
27 דצמבר, 2021
5 דקות על זוגיות מיטיבה ומקרבת- לדעת להיות ביחד וגם לחוד

הפוסטים שלי

IMG_20230320_131830_319

סוד מושג הנישואין

פורסם בתאריך:
...
-ביחסים-מיריי

פגיעות ביחסים

פורסם בתאריך:
...
-אהבה-מיריי-גבעון

על אהבה ברוח ימימה

פורסם בתאריך:
...