אילנה נגר

שמי אילנה נגר, מורה במקצועי את ימימה אביטל זצ"ל פגשתי בשנות ה-80, ברחוב רוטשילד בתל אביב. למדתי במכון מעיין במשך 10 שנות לימוד וזוכה ללמד חשיבה הכרתית. מימי ימימה משנת 1992, מלמדת קרוב ל-30 שנה. קבוצות ויחידים באופן פרונטאלי וגם באינטרנט. מלמדת חשיבה הכרתית, זוגיות, הכנה ללידה, ריפוי - התמחות בטיפול בבעיות פריון, ליווי אישי במצבי חיים משתנים.

להבין את מהות האהבה בעולם.  זהו לימוד משמח לחיים יישומו באופן מעשי בחיים מאפשר חיים טובים יותר על פני האדמה.

בנימה אישית

אילנה נגר, מורה, זכיתי ללמוד מפיה של ימימה אביטל מורתי האהובה, מורת דרך לחיים, דרכה זכיתי להכיר עצמי, את זולתי, קיבלתי את חיי הרוחניים. במפגש הישיר עם ימימה התרחש משהו אצלי שיצר שינוי פנימי מהותי.

מהו הלימוד בעיני ?

הזכות הנפלאה ללמוד אצל מורה רוחנית שאת דרך חייה אני משתדלת ליישם:

מהו סודך?

"זה פשוט אמרה בשמחה:

לשפתיים – אני משתמשת באמת !

לקול שלי – אני משתמשת באדיבות !

לאוזניים שלי – אני משתמשת ברחמים !

לידיים שלי – אני משתמשת במעשי צדקה וחסד !

לגוף שלי – אני משתמשת ביושר וכנות !

ללב שלי – אני משתמשת באהבה !

וכל יום אני מודה בתפילה !

ההגעה למהות הפנימית זו אותה התקרבות שאינה ההתקרבות החשיבתית דרך המוח אלא דרך הכרה שמאפשרת לנו לקלוט את קיומנו. ההכרה למהותנו הפנימית הקיימת על גילוייה הקיימים והלא נתפסים דרך החשיבה. ככל שאנו מתקנים את עצמנו כך איננו מותנים בתיקון של הזולת אלא רק מתקרבים בפשטות, אוהבים באמת, מוקירים בכנות וחיים את הכרת כוח הטוב, כוח הברכה בחיים.

קצת פרטים עליי: מורה למדעים מדויקים, הדרך לעולם הרוחני החלה אצלי בלימודי גרפולוגיה (3 שנות לימוד), רפואה אלטרנטיבית (במכללה לרפואה משלימה, תל-אביב) – יסודות הריפוי על פי הקבלה, לימוד טיפול בשיטה סינית עתיקה, הילינג ורפלקסולוגיה. למדתי 21 שנה בחיי וממשיכה כל הזמן ללמוד ולהתפתח.

קבוצות הלימוד שלי

בקבוצה או בזום?אזורישובזמן ביוםימי הלימודשעהמגדררמת הקבוצה
בזוםאינטרנטראשון לציוןערבראשון18:30נשיםפתוח לכולם
בזוםאינטרנטראשון לציוןערבראשון20:30נשיםמתקדמים
בקבוצהמרכזראשון לציוןערבשני18:45נשיםמתחילים
בקבוצהמרכזראשון לציוןצהרייםשלישי10:30נשיםמתחילים
בקבוצהמרכזראשון לציוןבוקררביעי09:30נשיםמתקדמים
בקבוצהמרכזהרצליהערברביעי20:30נשיםמתחילים

המלצות

-נודל

אילנה היקרה בזכותך זכיתי  ללימוד של תורת חיים, למציאת שביל הזהב והאיזון בחיינו המורכבים.

למידה ע' כותבת:

לימודי ימימה עבורי: לימוד של תורת חיים, למציאת שביל הזהב והאיזון בחיינו המורכבים.

מאז שהתחלתי ללמוד חל שינוי בחיי האישיים, התקדמתי ביחסיי עם אימי ומחלתי לה על משקעים שהיו לי מהילדות. אני עובדת על שליטה בכעס להתגבר עליו ,יודעת לא להתערבב ולשמור מידת רוחק ממעורבבות עם האחר. אני מודה על הטוב וגם על הקושי או הבלתי נעים שיש לי בחיי מה שהקב"ה מזמן ולומדת וצומחת מהכל.

דרך לימודי ימימה אני מצליחה להתמודד טוב יותר עם חיי, מצאתי את הערך העצמי שלי, לא התייחסתי לעצמי ולצרכיי, חשבתי על האחרים שדאגו קודם לעצמם כאגואיסטים.  היום אני יודעת לאהוב את עצמי, אני מעריכה את עשייתי ומודעת לכך שכדי להמשיך בבריאות טובה עלי להתחשב בצרכיי, במה באמת אני רוצה ויכולה לעשות. "אני כבר לא מובנית מאליו." !

כך אני פועלת עם בני משפחתי, הם מקבלים זאת באהבה, פחתו מתחים שהיו לי איתם, הדברים ברורים וכולם נהנים מהאושר שאני חשה ויכולה להעניק עוד הרבה לסובבים אותי.

אני לומדת לפעול באופן זה בעבודתי כיועצת אחראית ועלי לעבוד על כך ולשמור על עצמי באיזונים הנכונים ולהגיד  -  לא כשצריך בלי להרגיש רגשות אשם !!

תודה לך אילנה על כל מה שאת מעניקה .

אני ממליצה על האור מהלימוד בדרכה של ימימה בכל מקום ולאנשים שחשובים לי.

 

עדנה נודל
אחות, יועצת
42318836_m

השינוי שעשיתי הוא רב ומאד משמעותי בחיים שלי . לימודי ימימה עבורי מאפשרים לי להיות ערה לעצמי ולהתנהלות שלי בכל רגע נתון וערה לכל סיטואציות החיים שלי, לדעת שעל מנת שאגיע לשקט פנימי נפשי צריכה לדייק ולהיות אמיתית להאמין בעצמי ובעיקר לאהוב את עצמי על מה שאני ולהיות תמיד בשמחה גם אם הדברים לא פתירים כמו שרציתי.

לדעת לעשות הפרדה לא לערבב ולא להתערבב איפה שאין לי מקום והחשוב עבורי להיות קשובה על נקי לעצמי ולזולת. לדעת לסלוח לעצמי, לתקן ולהמשיך הלאה.

תודה. נאה להבין שרק מטעויות אנחנו למדות ואיש אינו חסין מלעשות טעויות חיים. זו עבודה יום יומית שנותנת הכוונה נפלאה לחיי ואני מרגישה קלת רגליים גם אם קשה אני יודעת שיש לי את הכלים להתמודד איתם וזה דבר נהדר. ימימה זו עבודה לכל החיים ובוודאי לי שהתחילה יחסית בגיל מאוחר זה אושר גדול ללמוד את חכמת החיים הזו – נותן לי הרבה שקט, משמעות והבנה לחיי ודבר חשוב במקום לאחוז ל"הרפות"...

תודה לאילנה מנחת הקבוצה שלנו שתומכת ומחבקת ברגישות רבה על מנת שנתקדם ונעשה עבודה .

 

תלמידה נ
עצמאי
1

שלוות נפש ההולכת וגדלה. היי אילנה יקרה , שמי מתחיל בא' כשמך, הגעתי אלייך כה צעירה שלוות נפש ההולכת וגדלה. התמודדות שקולה יותר במצבים שונים. שקילת מילים והתייחסות רגישה יותר ורכה יותר  לעומדים מולי מחבבת ומקבלת את עצמי יותר , השפיטה העצמית מתרככת לא מעמיסה על עצמי. כשרעבה – אוכלת   כשעייפה – ישנה   כשבא לבד – אז לבד   כשבא חברת אנשים – אז בא  כשיש מרץ – עושים.   כשאין אנרגיה מורידים הילוך ומתפנקים.

דוגמא קטנה : הבוס האישי שלי במקום העבודה הולך ונהיה בלתי נסבל מרגע לרגע, מדבר לא יפה , עצבני , עוקץ, באופן רגיל אפשר היה להיעלב בקלות ולחשוב שהוא לא יכול לסבול אותי יותר אבל כשאני תופסת מידת רוחק ומסתכלת עליו אני רואה מאיפה המצוקה והמרמור שלו מגיעים..
מזכירה לעצמי  שהבעיה זו לא אני   אלא העומס הרב שיש עליו והקושי שלו להתמודד עם המצב ועם התסכול שלו אז אני מתרחקת לענייני .

מספיק ודי! מורה נהדרת. אילנה מורתי היקרה, ימימה ולימודי ימימה הפכו להיות "מילה נרדפת " ביחס אליי. אני לא מפסיקה לספר ולשנן את הלימוד ותוצאותיו מול חברותיי, בני משפחתי, בן זוגי ובכלל.

 

תלמידה א
עצמאית

שיעורים לצפייה

Play Video
כיצד נראים חיינו בלחץ תמידי מתמשך? פתרון ללחץ
1 דצמבר, 2021
כלים להתמודדות עם לחץ
Play Video
סוגי הלחץ הקיימים ?
1 דצמבר, 2021
סוגי לחץ: לחץ חיובי לחץ שלילי
Play Video
מהם גורמי הלחץ בחיים ?
1 דצמבר, 2021
גורמי הלחץ: חוסר שליטה, שינויים, חוסר אונים, קושי מתמשך, טראומה, אובדן, שכול, גירושין, נישואין, פיטורין, קשיים כלכליים, מלחמה, הלם קרב ועוד..

הפוסטים שלי

בשלות  מאפשרת  תהליך  איזון לומדים היודעים להישמר מסתירתם זו הבחירה בטוב. הטוב מול המיותר

בשלות מאפשרת תהליך איזון לומדים היודעים להישמר מסתירתם זו הבחירה בטוב. הטוב מול המיותר

פורסם בתאריך:

בשלות מאפשרת תהליך איזון לומדים היודעים להישמר מסתירתם זו הבחירה בטוב. הטוב מול המיותר

נתינה במידה מדודה

פורסם בתאריך:

נתינה במידה מדודה

דיוק בקיום

דיוק בקיום

פורסם בתאריך:

דיוק בקיום