fbpx

חיפוש חופשי  של מאמרים ווידאו

יואב אפטוביצר

את דרכי הרוחנית התחלתי בשנת 1995 בלימודים עם ימימה. בהמשך למדתי שיטות שונות לטיפול בגוף ובנפש. למדתי פסיכותרפיה במכון הבינ"ל לביוסינתזה, הִתְמָקדוּת, תקשורת מקרבת, פסיכולוגיה תהליכית, והכשרה בטיפול זוגי וגישור באמצעות תקשורת מקרבת. אני אוהב לטייל בטבע, לשיר, לרקוד ולנגן. כשאני מלמד, אני מביא ללימוד את כל מה שלמדתי, ובעיקר משתדל להביא את הרוח המעודדת אותנו לחיות במלואנו בלי להצטדק ובלי לבקש רשות לקיומנו.

בנימה אישית

מזה כעשרים שנה אני מלווה אנשים בתהליכים רגשיים ורוחניים שנים ולומד ומהלך בעצמי בשבילי החיים. אני אוהב להתייחס לחיים כמסע המתגלה בפנינו. במסע החיים שלי חבשתי כובעים שונים. בין היתר עסקתי בהלחנה ושירה, הייתי עיתונאי, ניהלתי עמותה לחינוך אנתרופוסופי וגם חייתי כחקלאי במושב בעמק האלה. בשנים האחרונות הנחיתי עם שותפה מסעות רוחניים ברחבי העולם ובמקביל חבשתי את כובע הסופר וכתבתי רומן מסע פנימי.

לא משנה איזה כובע לבשתי. בסופו של דבר בין אם זה במסע בשרשרת הרים בארה״ב או למרגלות ההימאליה בהודו או חופי הפיליפינים ובין אם זה בחיי היום יום כאן בארץ, תמיד מצאתי את עצמי ואת אותן התמודדויות פנימיות. לאן שהלכתי מצאתי את עצמי וההבנות והלימוד שלמדתי מימימה ליוו אותי בכל מקום והאירו גם חכמות שפגשתי במקומות המרוחקים ביותר.

הלימוד של ימימה בשבילי הוא קודם כל לימוד של חמלה וקבלה עצמית. במקום המאבק להשתנות, הניסיון להגיע להשגים במאמץ, שמבוסס על האמונה שהכל בידינו, למדתי מימימה את ׳שאינך העושה׳. מצד אחד השתדלות, כמו החקלאי הזורע זרעים בשדה ההכרה ומן הצד השני ההסכמה להרפות, ולאפשר להתרחשות, שיש בה ׳חוקיות נסתרת׳ לפעול בנו. ההסכמה לחלקיות, ההמתנה, הרגש כלפי הקיום, האהבה העצמית. כל אלו מאפיינים את הרוח שבה אנחנו לומדים וגדלים, כדי בסופו של דבר להיות אדם שלם יותר, שמח יותר בחלקו. לכן בחרתי במשך שנים לשים על המקרר בביתי את המשפט של ימימה ׳הכרת הניתן כמתנה כל יום׳. כי הסוד הוא בראיית הטוב ובאמירת התודה. ההודיה.

רוצים לקרוא עוד? כנסו לאתר שלי לקריאת כל המאמרים שפרסמתי וצפיה במאגר הוידאו השלם שלי

קבוצות הלימוד שלי

נפתחת קבוצה חדשה בימי שלישי בבוקר לאחר סוכות , ב-18.10.22. הקבוצות שאני מלמד מעורבות נשים וגברים יחד, כשבדרך כלל יש רוב מוחלט לנשים מתחילות וגם מתקדמות מאוד בלימוד. השילוב בין מתחילות למתקדמות תורם מנסיוני ללימוד של כולם.

בקבוצה או בזום?אזורישובזמן ביוםימי הלימודשעהמגדררמת הקבוצה
בזוםאינטרנטערבראשון19:00קבוצה מעורבתפתוח לכולם
בזוםאינטרנטבוקרשלישי10:00קבוצה מעורבתפתוח לכולם

המלצות

-ציזר-1

שנת הלימוד הראשונה שלי איתך, הייתה אחת השנים המשמעותיות בחיי. גם כשאתה מנגיש את הלימוד באמצעות הזום, הפלא ופלא - דבר לא נגרע. בכל שיעור אתה מתווך את רוחה של ימימה, מפיח בה חיים ומצליח לעורר מחדש מרבצם עולמות פנימיים רדומים. דרך ההכוונה שלך, מסכים הלב שלי להאט את פעימותיו ומוכן לפגוש את העולם, פתוח ובטוח יותר.

תודה על האהבה ונדיבות הלב שלך ועל האמונה מחדש בעצמי ובאדם, שאתה מאפשר.

רונית ציזר
עובדת סוציאלית
-עוזני-1

כל שיעור יואב משלב ידע ותבונה עם עומק וניסיון בהמון הקשבה, דיוק ואהבה. זו היא זכות לפגוש את עצמי פעם בשבוע במרחב שכזה.יואב מלמד בשיעוריו על החיים. איך לנוע בזרימה ובגמישות, איך לזהות חסימות ולפעול מתוך חיבור אוהב לעצמי, איך לתת למחול השינוי להתרחש.
השיעור מעניק צוהר למענה אמיתי וכנה על שאלות כמו מה חשוב לי בליבי, מתוך איזו כוונה ומשמעות אני מתקיימת בפנימיותי ובעולם שסביבי. הלמידה היא אינטגרטיבית, השיעור כחלק מהחיים עצמם.

שני עוזני
הייטק
אילנה מור

הלימוד עם יואב מרתק, מידי שבוע במהלך השעור, כמו פנס שמאיר פינות נשכחות בנפש, יואב, בעזרת דברי החוכמה מלימוד החשיבה ההכרתית של ימימה, וכן מהידע הנרחב שלו ממקורות שונים, פותח פתח לאותן פינות בנפש הזוכות להתייחסות ובכך מתעוררות הבנות חדשות ויקרות, ממליצה בחום על התבוננות מרתקת בעזרת הידע הנרחב שיש בידיו.

אילנה מור
עצמאית

שיעורים לצפייה

Play Video
מה מאפשר התקרבות אמיתית ביחסים?
13 ינואר, 2024
איך יוצרים התקרבות ומייצרים ביחסים האינטימיים ׳ביחד׳ אמיתי. בסרטון הזה שלקוח מתוך שיעור בזום שהעברתי, נגענו במה שחוסם את יצירת הקשר האמיתי הקרוב ומן הצד השני את מה שמאפשרת אותו. המוטו של השיעור היה...
Play Video
יחסים בזמן מלחמה - איך מתקרבים ומבינים אחד את השני כשקשה בחוץ
28 נובמבר, 2023
מה קורה ליחסים הבין אישיים שלנו בזמן מלחמה? מהם הכלים שיש לנו להתקרב במקום להתרחק. המלחמה מעוררת את החלקים ההשרדותיים שלנו, הכלים של הלימוד של ימימה מאפשרים לנו לזכור מה באמת מחבר ומקשר בינינו. השי...
Play Video
שתי הרגליים בלימודי ימימה שמסייעות לנו בזמן מלחמה לעמוד מול מצבים קשים
9 נובמבר, 2023
מה מאפשר לנו לעמוד ביציבות במצבים קשים. בשיעור הזה העמקנו בשתי רגליים מתוך הלימוד של ימימה. האחת התמקדות במה שקורה עכשיו, בזמן הנוכחי. והרגל השנייה היא היכולת לראות את הדברים בראייה רחבה יותר.

הפוסטים שלי

לתפוס-מקום

מאבק במערכות יחסים

פורסם בתאריך:
...
-לא-בסדר-יואב

ימי הקורונה: הטוב והמיותר לקיומי

פורסם בתאריך:
...
woman-hunting-g3f2bc2f99_640

מה עושים עם כעס? (תגובה קופצת)

פורסם בתאריך:
...

הפודקאסט שלי​

ברוח טובה
שיחות ברוח ימימה עם יואב

התחלתי את דרכי הרוחנית בשנת 1995 אצל ימימה. בהמשך למדתי שיטות שונות לטיפול בגוף ובנפש: ביוסינתזה, הִתְמָקדוּת, תקשורת מקרבת, פסיכולוגיה תהליכית, והכשרה בטיפול זוגי וגישור באמצעות תקשורת מקרבת. אני אוהב לטייל בטבע, לשיר, לרקוד ולנגן. בפודקאסט שלי, כמו בקבוצות שאני מלמד, אני מביא ומשלב את כל מה שלמדתי במסע חיי. ובעיקר, משתדל להביא את הרוח המעודדת אותנו לחיות במלואנו כפי שאנחנו, בלי להצטדק ובלי לבקש רשות לקיומנו.