מורכבות כוחות שיוצרים תנועה

ישנה הרגשה של תנועה בצוות שלי בעבודה בתקופה האחרונה. אנחנו חושבים הרבה ומתכננים איך יראה עתיד המוצר שעליו אנחנו עובדים. אני חושב שיש הסכמה רחבה על הדברים שנדרש לעשות, אבל התנועה לא נוצרת, אנחנו לא עובדים על הדברים שהסכמנו שנדרש לעבוד עליהם. תופעה דומה שאני מאמין שמוכרת לרבים היא המאבק בין החשוב לדחוף. ספרים רבים נכתבו על הנושא, לכאורה זה ברור למה נדרש לעבוד על החשוב אך בפועל רבים נתקעים בעבודה על הדחוף.

אז חשבתי וניסיתי לראות אם אני יכול להשתמש בחומרים מלימודי “חשיבה הכרתית” להבנת הנושא.
להבנתי ישנם שני כוחות שיוצרים תנועה; כוח דוחף וכוח מושך. כל אחד מהכוחות לבד לא תמיד מספיק ליצור את התנועה, רק השילוב של שניהם מבטיח תנועה.
הכוח הדוחף הוא הכוח שאומר לי: אני לא נשאר פה אפילו לא לרגע אחד. המקום הנוכחי לא טוב, צריך למצוא מקום אחר, לא חשוב איפה העיקר לא פה. הכוח המושך לעומתו הוא הכוח שאומר לי: בא לפה. תראה איזה יופי פה, כדאי לך להגיע לכאן.
כששני הכוחות קיימים נוצרת תנועה מהמקום הלא טוב למקום החדש. כאשר חסר הכוח המושך, אני מאוד רוצה לזוז אבל לא יודע לאן ולכן אני נשאר במקום. כאשר חסר הכוח הדוחף, אני יודע שהמקום החדש הוא טוב אבל סך הכל לא רע לי, ואולי אפילו טוב לי, היכן שאני נמצא, לפעמים קוראים לזה ״איזור נוחות״, ולכן אני נשאר במקום.

אני מרגיש שבמקרה של העבודה יש חוסר בכוח הדוחף. המוצר הנוכחי שלנו הוא טוב, הלקוחות שלנו מרוצים, יש עדיין בעיות מעניינות לפתור ולא חסר דברים לתקן במוצר הנוכחי. למען הדיוק אני מאמין שהכוח הדוחף כן קיים במידות שונות בכל אחד מאנשי הצוות. על עצמי אני יכול להעיד שהתחושה שאני לא יוצר משהו חדש מהווה כוח דוחף חזק עבורי. עבור אחרים אני לא יודע, אבל נראה לי שאם אצליח לזהות את הערכים של כל אחד ואחד ומה שמניע אותם אולי אוכל לקבל רמז ואולי אפילו לזהות מה יכול להיות הכוח הדוחף שלהם. ברגע שכל אחד ירגיש את הכוח הדוחף, אני מאמין שתיווצר תנועה.

שי רז

רוצה לקרוא עוד מלאכות?

היכנס לדף ״חדר מלאכה״ של המכון ותוכל להינות מעוד מלאכות של תלמידים, מדריכים ויוצרים. לחדר מלאכה

תוכלו להשאיר פרטים ולקבוע איתנו פגישה

גם ZOOM הולך…

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!