לימודי ימימה מהבית עם יואב אפטוביצר

* לימוד משנה חיים * קבוצות קטנות
* יחס אישי * לומדים עם מורה מוסמך במכון ללימודי חשיבה הכרתית ע״ש ימימה

תלמידות ממליצות

הרשמו כאן וקבלו פרטים מלאים על לימודי ימימה מהבית עם יואב

מי אני?

פגשתי את ימימה בשנת 1995 ומאז הלימוד שלמדתי ממנה מלווה את כל מה שלמדתי בהמשך: פסיכותרפיה, תקשורת מקרבת, התמקדות, פסיכולוגיה תהליכית וגישות רוחניות בין מזרח למערב.

כשאני מלמד היום קבוצות אני משלב בלימוד את כל מה שלמדתי ואת ניסיון חיי. חשוב בעיניי שהלימוד יחבר אותנו קודם כל לחיים הממשיים. לא די ברעיונות, הלימוד של ימימה נועד לתת כלים לחיים וזה גם הדגש שלי בלימוד. 

הרצאה לתלמידי המכון לחשיבה הכרתית ע״ש ימימה על חשיבות המפגש עם הרגש, כיצד אנחנו נמנעים ממפגש איתו וכיצד הרגש יכול להפוך לגשר וחיבור אל המהות שלנו.

שאלות ותשובות

כל מורה מביא את הבנתו האישית, נסיון חייו והכשרתו. יואב בהכשרתו פסיכותרפיסט ותחומי העניין שלו מחברים בין מדעי המוח, תורות רוחניות ממזרח וממערב, תקשורת מקרבת וחכמת היהדות. החיבור המיוחד עם הרעיונות של ימימה הופך את הלימוד לעשיר ומגוון וגם מחובר לחיים.
ימימה אמרה פעם ש’תיקון זה מציאת עצמך כפי שאת’. בשיעורים בקבוצה אנחנו מקבלים כלים כדי שנוכל לבטא את עצמנו בעולם במלואנו בלי לרצות ובלי להאבק. לימוד רוחני בא לתמוך בחיים ולא לנתק אותנו מהם ולכן כדאי שיהיה מחובר לחיים. במפגשים נעסוק בשאלות היסוד של חיינו האישיים לא באופן פילוסופי ותאורטי אלא בהקשר ישיר לעניינים הבוערים בחיי היום-יום שלנו כמו מערכות יחסים, מקומנו בעולם, החירות שלנו לחיות את עצמנו כפי שאנחנו. המפגשים מקנים כלים ממשיים לעבודה אישית בחיי היום-יום ומזמינים את המשתתפים להעמיק בהבנת עצמם ובהבנת האחר ממקומות חדשים המאפשרים תהליך אמיתי של שינוי. זוהי הזמנה לשינוי דרך חיבור ללב, דרך איזון בין שכל לרגש, דרך קבלה עצמית עמוקה ודרך החיבור למהות הטובה הטמונה בכל אחת ואחד.
הלימוד נעשה מהבית באמצעות הזום דרך המחשב האישי ואפילו מהטלפון. פעם בשבוע נפגשת הקבוצה בזום, עם כוס תה והנוחות של הבית. בשנת הקורונה למדנו שאפשר להגיע למפגש ויחס אישי בצורה כזו ולחוות חיבור בין האנשים בקבוצה גם כשלא נפגשים בפועל.
ראשית ניתן לבחור את המורה המתאים לכם בלי שמקום המגורים יעצור בעדכם. אפשר ללמוד ימימה מחו״ל או מכל מקום בארץ בלי לצאת מהבית. כשלומדים מהבית יש את הנוחות של הבית. אתם מתיישבים עם כוס הקפה, בלי לבזבז זמן על נסיעות בעיר. בנוסף, בסוף כל שיעור אתם מקבלים את ההקלטות של השיעור ויכולים להקשיב שוב. הלימוד נעשה בקבוצות קטנות וכל תלמיד/ה מקבל יחס אישי.
אפשר להגיע לשיעור ניסיון ולהחליט אחריו אם רוצים להתחייב. ההתחייבות היא לחודש בלבד בכל פעם ובכל שלב אפשר לעזוב את הלימוד אם הוא לא מתאים לכם.
כרגע יש קבוצה שניתן להצטרף אליה בימי ראשון ב-19:00. בקרוב תפתח קבוצה נוספת בשעות הבוקר או הערב לפי הביקוש של המתעניינות והמתעניינים.
הלימוד מיועד לנשים ולגברים כאחד. יש מורים שמפרידים בין גברים לנשים אך בקבוצות שלי אין הפרדה למרות שבפועל בקבוצות יש רוב למשתתפות. באופן כזה יש אפשרות גם לזוגות ללמוד ביחד.
למי שהלימוד חדש לחלוטין כדאי לעשות הכנה באמצעות צפיה בשיעורים הראשונים. בשיחה אישית נוכל לבדוק מה מתאים לך. מלבד זאת, חשוב לזכור שהלימוד אינו לינארי. אנחנו חוזרים שוב ושוב על הדברים משום שהלימוד אינו רכישת ידע אלא קבלת כלים לחיים שאנחנו מתרגלים אותם שוב ושוב. בקבוצות יש גם תלמידות ותיקות וגם מתחילות וכולם לומדים זה מזה.
כל השיעורים מוקלטים. ניתן לקבל חבילה של שיעורים מוקלטים במחיר מוזל. מי שלומד בקבוצה מקבל בסוף כל שיעור הקלטה.

הרשמו כאן וקבלו פרטים מלאים על לימודי ימימה מהבית עם יואב

כל הזכויות שמורות ליואב אפטוביצר 2021  © 

נבנה באהבה ע״י Spirit-Websites

בואו נדבר

בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

בואו נדבר

בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!