טיסה לוינה

לפני כשבועיים טסנו לוינה, טיסת נופש במסגרת העבודה עם בני זוג. הטיסה מתוכננת ליום שני לפנות בוקר וביום שבת בבוקר אשתי קמה עם גב תפוס. במשך השבת כולה אשתי במיטה לא מסוגלת לזוז. מה עושים? התחילה התלבטות, האם לבטל את הטיסה, האם לטוס לבד, מה נכון לעשות?

לאחר התלבטות החלטתי. אני אטוס בכל מקרה, זה חלק מפעילות של העבודה וחשוב שאהיה שם. לגבי אשתי זו לגמרי החלטה שלה, אם תרגיש שיכולה ורוצה להצטרף בשמחה, ואם לא אז לא.

ביום ראשון הגעתי לעבודה והודעתי למי שצריך להודיע שיתכן ונצטרך לבטל את הטיסה עבור אשתי. מספר אנשים הציעו זריקת וולטרן, אומרים שזה פתרון פלא, זריקה אחת וכל הכאבים נעלמים, אז הצעתי לאשתי. מיד עולות שאלות: איך מגיעים לקבל זריקה? צריכים תור לאורטופד, מי מקבל מהיום להיום ואיפה? ואח״כ תור לאחות? אולי בכלל צריך ללכת למוקד. האם כדאי לקחת את הזריקה? האם זה יעבוד? האם יש סיכונים, תופעות לוואי?

האמת כל השאלות האלו לא באמת חשובות, זה רק אוסף של פרטים טכניים שניתן בקלות לפתור. השאלות האמיתיות עבורי היו בנושא המקום שלי ושלה בכל התהליך. איך אני נשאר במקום שעוזר ומסייע ולא נמצא במקום של דוחף ומשפיע. איך להשאיר את המקום של הרצון והיכולת פתוח עבורה, לאפשר לה לבחור מה שמתאים לה. ואיך להישאר במקום שאני שלם עם כל בחירה שלה, וגם נשאר שלם אם הדרך שבה יתפתחו הדברים שלא תלויים בנו.

בסופו של דבר התברר שאבא של חבר לעבודה הוא אורטופד, טלפון אחד והוא קיבל אותנו. הוא רשם כדורים נוגדי דלקת והסביר שתוך מספר שעות תבוא הקלה. אשתי הצטרפה לטיסה והיה פשוט מעולה, אפילו הלכנו כ-15 קילומטר ברגל כל יום. אני בטוח שלא תמיד היה לה קל אבל שנינו נהננו מאוד.

האם גם אתם מוצאים את עצמכם במקום שדורש ממכם לשחרר ולתת למציאות להציג עצמה בפניכם?

שי רז

רוצה לקרוא עוד מלאכות?

היכנס לדף ״חדר מלאכה״ של המכון ותוכל להינות מעוד מלאכות של תלמידים, מדריכים ויוצרים. לחדר מלאכה

תוכלו להשאיר פרטים ולקבוע איתנו פגישה

גם ZOOM הולך…

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!