חמ״ל מתנות

במשפחתי המורחבת אנחנו חוגגים ימי הולדת קבוצתיים. ברוך השם המשפחה גדלה ואי אפשר להיפגש לחגוג לכל אחד יום הולדת בנפרד. ישנם שלושה אירועים מרכזיים: יום הולדת לחורפיים לקיציים, ולסתיויים.
במהלך השנים גם עניין המתנות עבר סוג של התפתחות. בהתחלה כל אחד היה מביא כאוות נפשו. עם הזמן כשרבו החוגגים קבענו סכום מקסימלי, בכל זאת תשע מתנות לאירוע אחד זה יוצא הרבה (במיוחד לסטודנטים או זוגות צעירים). מאוחר יותר נהיה גם קשה לבחור לכל אחד מתנה אז שלחנו מרגלים, ביקשנו מבני הזוג או ההורים לשאול מה החוגג רוצה מתנה. השלב הבא היה שחלק מהחוגגים פשוט פרסמו מראש מה ירצו לקבל מתנה, מה שכמובן עשה לכולם חיים קלים.
היום כבר הכל מסודר, יש חמ”ל. כחודש לפני האירוע החמ”ל מתקשר לחוגגים ודורש מהם לבחור מתנה, רצוי בצירוף לינק לפריט המבוקש, עם תמונה, באתר ידוע כמו אמאזון או זאפ. החמ”ל רוכש הכל, אורז, מנהל את כל העלויות ומגיש את החשבון לתשלום.
תודה לאל יש לי כל מה שאני צריך. ואם חסר לי משהו אני פשוט אקנה. כך גם הילדים, הם חונכו לא לבזבז, וכשהם רוצים משהו סביר הם לרוב מקבלים. וכשמגיע הטלפון מהחמ”ל מתחילה הבעיה. מה לבקש?
החמ”ל הוא מקצועי ביותר, ובמלחמה כמו במלחמה, לא משאירים פצועים בשטח. תרצה או לא תרצה אתה תמצא משהו שחסר לך כמתנה ותקבל אותו. ואם אחד הילדים מהסס ולא עומד במשימה בזמן, החמ”ל פונה בשרשרת הפיקוד להוריו לוודא ביצוע המשימה.
כמו שציינתי חמ”ל מקצועי עם רקורד משובח, מבצע פקודות קרב בהצלחה שנה אחרי שנה.
ואני, אני לא יודע למה קבלתי צל”ש, בסך הכל רציתי לקבל (ולתת) מתנה בשלום.

שי רז

רוצה לקרוא עוד מלאכות?

היכנס לדף ״חדר מלאכה״ של המכון ותוכל להינות מעוד מלאכות של תלמידים, מדריכים ויוצרים. לחדר מלאכה

תוכלו להשאיר פרטים ולקבוע איתנו פגישה

גם ZOOM הולך…

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!