חוקיות הצמיחה

לצמיחה האישית יש חוקיות כמו בטבע:בוחרת מה לזרוע,משקה,מדשנת,טורחת.בשלבים הראשונים לא רואה שום דבר מעל לפני האדמה,יש התרחשות נסתרת מן העין,כאילו לא קורה כלום,עד שיום אחד מפציע עלה מעל לפני האדמה ומתחיל לצמוח עד שנושא פרי.ובכל הזמן הזה חייבת בטרחה ובתחזוקה ובאמונה בדרך.מזכיר לי את 3 החובות:בחירה,טרחה,שחרור אחיזה בתוצאה.

בחירה-אם בחרתי לזרוע לימונים לא יצמח עץ תפוז.יש לי אחריות במה אני בוחרת,באיזה זרע.מסתכלת אחורה וחושבת כמה פעמים צמח לי עץ תפוז מבלי שהתכוונתי,ואז מוצאת שזרעתי לימונים..אז מה חשבתי שיקרה:)

מוצאת שהחסימה שאינה מאפשרת את חוקיות הצמיחה היא חוסר האמונה בדרך,חוסר אורך הרוח,ההאחזות רק במה שרואים מעל לפני הקרקע. במסלול ההתפתחות כמו בצמיחה יש התרחשות מתחת לפני הקרקע:מנסחת הבנות,מיישמת,נופלת,קמה,מתקנת וחוזר חלילה.לא רואה עדיין פירות,לא רואה עדיין כלום מעל לפני הקרקע ואז עלולה להטיל ספק בדרך ואף להתייאש.ומכאן הדרך לתקיעות קצרה מאד.

הבנה יישומית-לחזק אמונה בדרך,לחזק אמונה בהתרחשות התת קרקעית.חושבת שהדרך לעשות זאת היא ע”י תחקור פירות שכבר רואה.להסתכל על פירות שרואה ולחקור את התהליך:כמה זמן היו מתחת לפני הקרקע,לא ראיתי כלום,לא הייתי בטוחה שבכלל קורה שם משהו,באיזו מהירות יכולתי לוותר,להתייאש.לחקור ולהזכיר לעצמי איפה זה הצליח ומה היה התהליך-כך יכולה לחזק אמונה.

מסתכלת על נושא החיבור לקדושה.זו לא הפעם הראשונה ששומעת על כך ולא הפעם הראשונה ששומעת על הניצוץ שבשורש הנפש,על כך שהנפש היא תולדה של קדושה.אז שמעתי על ניצוצות וקדושה וזה היה רחוק ממני ובוודאי לא מובן.יכולתי להגיד לעצמי לא מתחברת וזהו,לסגור את העסק,אבל השארתי את המרחב הזה פתוח,כל פעם ניסיתי יותר,הנושא פגש אותי כל פעם במקום אחר והנה,חושבת שחווה חיבור בלי ללכת לים או לעלות על הר מושלג.בחרתי להשאיר את המרחב פתוח,איפשרתי לצמח לצמוח. רוצה לזכור זאת בכל פעם שמאבדת אמונה בדרך-לאפשר לצמח לצמוח!

 

רוצה לקרוא עוד מלאכות?

היכנס לדף ״חדר מלאכה״ של המכון ותוכל להינות מעוד מלאכות של תלמידים, מדריכים ויוצרים. לחדר מלאכה

תוכלו להשאיר פרטים ולקבוע איתנו פגישה

גם ZOOM הולך…

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!