הכנה

מה היא הכנה ומה חשיבותה לאיכות חיי?- לזהות את המנגנונים שלי,את האוטומטים שלי.בשלב ראשון לזהות ולהבחין מה משרת אותי כיום,מה נכון לי ומביא להגדלת מרחב מהות ומה מחבל בי וגורם לעומס. המורכבות היא במנגנונים שאני מאמינה שהם החוזקות שלי והם מגנים עליי,אוחזת בהם ומשוכנעת שהם טובים לי,הרי טיפחתח אותם כ”כ הרבה שנים ובניתי מערכת הסברים מפוארת.

הרבה יותר מורכב לטפל ולתחם מנגנון קיים חוזקה/הגנה מאשר לבנות משהו חדש.מורכב ולוקח זמן.על כן לקראת מתרחש יש לבצע הכנה-למרבית המתרחשים יכולה להתכונן,יודעת כבר אילו מנגנונים שלי יפעלו,הרי פונה מייד לחוזקה/להגנה אליה רגילה-לאוטומט.מאחר שמדובר בתהליך מורכב שלוקח זמן יש לחלק את ההכנה לחלקים-לחלק למנגנונים/לחסימות שעלולות להופיע.

הבנה יישומית לחיזוק הרצון לבצע הכנה למתרחש: להתמקד בחסימה אחת שלי,במנגנון אחד בלבד.הציפיה לתחם מספר חסימות אותן מזהה אינה מציאותית וגורמת להחלשת הרצון.לפרק לחלקים-צעד,צעד.

יישום הבנה יישומית:מתבקשת לבצע תרגיל בלימודים לפני כולם. החסימה אותה מזהה:צריכה לבצע באופן מושלם. שנים סיפרתילעצמי שזה מביא אותי למצויינות.כיום רואה שמביא אותי לקיפאון והימנעות. יש מנגנונים נוספים שרלוונטיים למתרחש,בוחרת להתמקד רק בזה-לקפוץ למים גם אם לא בטוחה שהביצוע יהא מושלם.חשה שאנרגיית החיים בעלייה,במימד היצירתי-מחפשת אפשרויות לביצוע ולא לכודה ומשותקת,במימד הבינאישי נעזרת במדריך,רגש-התרגשות,מימד אמוני-מזהה שהחסימה של מושלמות מביאה אותי להימנעות,מימד שכלי-צוחקת,איך העזתי להיות לא מושלמת…

מסתכלת על אלה שנמנעו וחיכו להיות אחרונים…זו בדיוק הייתי אני…הפסדתי.

רוצה לקרוא עוד מלאכות?

היכנס לדף ״חדר מלאכה״ של המכון ותוכל להינות מעוד מלאכות של תלמידים, מדריכים ויוצרים. לחדר מלאכה

תוכלו להשאיר פרטים ולקבוע איתנו פגישה

גם ZOOM הולך…

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!