הינדיק

אחד מסיפורי המעשיה של רבי נחמן הוא על הינדיק (תרנגול הודו), זו מעשייה קצרה שצפה ועלתה אצלי כהשתקפות לשני השיעורים האחרונים בנושא א’ בניסן שהוא ראה”ש למלכים ולרגלים ותדר המלכות שהוא נושא איתו. במעשיה מסופר על בן מלך שיום אחד החליט שהוא הינדיק, וכיאה לתרנגול התפשט מבגדיו וירד אל מתחת לשולחן. סובביו לא ידעו מה לעשות, אף אחד מיועצי המלך לא הצליח להניא אותו מלהתנהג כהינדיק. יום אחד, הגיע איש חכם ,התפשט מבגדיו וירד גם הוא מתחת לשולחן. שאל אותו בן המלך מה אתה עושה כאן? אמר לו החכם, גם אני הינדיק. התידדו שני ההינדיקים ואז ביקש החכם בגד ללבוש ובן המלך לבש אחריו, אחר כך ישב החכם ליד השולחן ובן המלך אחריו, לבסוף אכלו מן המזון שהוגש לשולחן כבני אדם מן היישוב. וכך, בהדרגה החזיר החכם את בן המלך לנהוג ולתפקד כאדם.
ולמה המעשיה הזכירה לי מלכות? כי בתקופה האחרונה שמתי לב שכמו בן המלך גם אני מתנהג כמו הינדיק. טוב לי לכתוב מלאכות, לעסוק בהבנות גבוהות, להבין רעיונות. אבל אני ממעט ליישם. ממעט לטרוח על הבנה-יישום-תוצאה.
בן המלך ובישרות לב גם אני, לא רוצה לחיות כמו כולם, רוצה להיות רוחני, רוצה הבנות גבוהות, רוצה אינסוף. אז למה אני מרגיש תקוע?
אז יש לי תכלית חיים, וגם ניסחתי לעצמי חזון, ומה עכשיו?
המלכות שלי היא להיות הינדיק אבל לחיות כבן אדם. להיות רוחני, ללמוד, להבין, להתפתח, לממש תכלית חיים, וליישם בעולם הגשמי.
מלכות היא הספירה התחתונה מבין עשר הספירות ולא בכדי, המידות שלי, התכונות שלי, היכולות שלי, כולן רוחניות, מתנקזות לספירת המלכות. המידה שבין הרוחני לגשמי.
המלכות קשורה לתכלית חיי. איך אני מפתח את הרוחניות שלי, מתמקד בחיזוק תכונת מהות, אבל בעשייה גשמית, בהתנהגות, בכיוון תכלית חיי.
עכשיו הגיע א’ בניסן ואיתו תדר המלכות, הנהגה חיצונית. והמלכות שלי היא הנהגה פנימית.
לקחת את ההגה לידיים, לכוון, להנהיג, לא לוותר. מתוך החזון האישי לבחור כיוון ולהתחיל לעשות, פשוט לעשות.

רוצה לקרוא עוד מלאכות?

היכנס לדף ״חדר מלאכה״ של המכון ותוכל להינות מעוד מלאכות של תלמידים, מדריכים ויוצרים. לחדר מלאכה

תוכלו להשאיר פרטים ולקבוע איתנו פגישה

גם ZOOM הולך…

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!