בלבול

כבר מספר שבועות שאני מוטרד בענייני קריירה, או כמו שקוראים לזה בארגון שלנו ״הזדמנויות לקידום״. בארגון שלנו חשוב מאוד להנהלה הבכירה לאפשר הזדמנויות לקידום. זה לא בצחוק, זה ברצינות וזה משהו שאני מאוד מוכיר תודה עליו כי הייתי כבר בארגונים שבהם הנושא לא היה בראש סדר העדיפויות.

בשנים האחרונות הארגון גדל, ובארגון שמורכב ברובו מאנשים טכניים, מהנדסים, נוצר צורך למנהלים נוספים, אז יצרו תפקיד חדש שמשלב ניהול ועבודה טכנית. ביצירת התפקיד החדש לקחו גם בחשבון, ונתנו דגש מיוחד, על יצירת הזדמנות לקידום. ההבנה היתה שתפקיד זה יאפשר קידום בקלות רבה יותר כי ניתן יהיה להתקדם במישור הטכני ללא צורך בניהול של יותר אנשים. עם הזמן התברר שתכנון לחוד ומציאות לחוד, למערכות הקידום הכלל ארגוניות לוקח זמן להגיב לשינוי, ולכן הארגון שלנו עכשיו מרכז מאמצים להסדיר את נושא הזדמנויות הקידום עבור התפקיד החדש בהתמקדות על הצד הטכני שבעבודה.

כל ההתרחשות הזאת יצרה אצלי בלבול נוראי. אני במודע ביצעתי מהלך למעבר לתפקיד ניהולי. המעבר היה דרך התפקיד החדש שנוצר אבל בשונה מאחרים אני דווקא מעוניין להתמקד בצד הניהולי שבעבודה. מראש את כל נושא הקידום הנחתי בצד, הוא לא עניין אותי. הבלבול נוצר כשמצאתי את עצמי שקוע בנושא הקידום. פתאום אני עוסק בשכנוע עצמי למה יהיה עבורי נכון להתמקד בצד הטכני. סיפרתי לעצמי שזה רק ״עיקוף״ קטן כדי להשיג מטרה, קידום, שיאפשר לי להתפתח יותר בתחום שכן מעניין אותי הניהול. לאורך כל התקופה הזאת משהו הרגיש לי לא טוב. להבנתי אני לא באמת יכול לשקר לעצמי, למכור לעצמי סיפורים, עבורי זה פשוט לא עובד.

שיחה עם חברים במסגרת המפגש השבועי של חשיבה הכרתית הוביל אותי לבהירות. בשלב הראשון הגעתי למצב של ראיה אמיתית שבה אני רואה את המקום שהארגון רואה עבורי, מה הארגון מצפה ממני, וגם את הפנימיות שלי, את האמת שלי ומה שהמקום האישי שלי דורש. הבהרתי לעצמי מה נכון, חיזקתי את ההבנה שהקידום בפני עצמו איננו מטרה עבורי, למען האמת אתגרים ניהוליים יש לי עדיין בשפע בתפקיד הנוכחי.

בשלב השני בחרתי בנוכחות. בחרתי לנהל שיחה עם הממונה עליי מתוך המקום שלי, מתוך הבנה מחד של הקשיים הארגוניים האובייקטיבים ומאידך אמירה ברורה של האמת הפנימית שלי. כחלק מהכנה לשיחה נתתי דגש לעצמי לשחרר כל אחיזה בתוצאה. לא לבוא עם דרישה או ציפיה מהארגון להשתנות או מהממונה להשתנות. פשוט להתכוון ליצור מרחב חדש שמאפשר הבנה חדשה.

שי רז

רוצה לקרוא עוד מלאכות?

היכנס לדף ״חדר מלאכה״ של המכון ותוכל להינות מעוד מלאכות של תלמידים, מדריכים ויוצרים. לחדר מלאכה

תוכלו להשאיר פרטים ולקבוע איתנו פגישה

גם ZOOM הולך…

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!