אנוכיות

אזהרה: החלק הבא מכיל שיפוטיות.

מכירים את האנשים האלה שכל הזמן רק עוזרים לאחרים אבל בשום פנים ואופן לא מוכנים לקבל עזרה ולו בדבר הקטן ביותר? אני אומר שהם אנוכיים (אגואיסטים).

מכירים את האנשים שכל הזמן נותנים מתנות לאחרים אבל בשום פנים ואופן לא מוכנים לקבל מתנה? ואפילו מוחים בתוקף ״לא היית צריך, מה פתאום אתה מביא לי מתנה״. אני אומר שהם אנוכיים.

אולי כוונתי  ברורה אבל בכל זאת אסביר. אני לא יודע מה איתכם אבל שאני עוזר למישהו זה נותן לי הרגשה טובה, זה ממלא אותי. אדם שלא מוכן לקבל עזרה למעשה אומר: אני לא מוכן שמישהו אחר ירגיש הרגשה טובה על חשבוני. בדיוק אותו דבר לגבי מתנות. כשאני נותן מתנה והצד השני מקבל אותה זה נותן הרגשה טובה. זה לא משנה אם נאמרה תודה או לא, עצם זה שהאחר מקבל את מתנתי עושה לי טוב. כשהאחר לא מוכן בכלל לאפשרות שאתן לו מתנה הוא מונע ממני את אותה חווית נתינה.

לפעמים הדוגמאות ממש טיפשיות: הולכים כמה חברים לאכול פלאפל או לשתות קפה ואחד החברה אומר אני מזמין. פתאום מתחיל ויכוח, מה פתאום אתה? פעם קודמת זה גם היית אתה, רק בתנאי שבפעם הבאה אני משלם, וכיוצא בזה. זה בדיוק אותו דבר, זה ויכוח על למי תהיה הזכות להרגיש יותר טוב. טיפה אנוכי, לא?

אז החלטתי לכבוד השנה החדשה לנסות להשתפר. אם מישהו מזמין אותי לקפה, פשוט להגיד תודה. ואם מישהו שואל אם אני צריך עזרה, אם יש אפשרות לקבלת עזרה פשוט להגיד כן, ואם אין, להודות על ההצעה ולהתחייב שברגע שיהיה אפשרות לעזרה אבקש.

שתהיה לכולנו שנה טובה, שנה של המון נתינה, ולא פחות ואולי אפילו יותר, קבלה.

שי רז

רוצה לקרוא עוד מלאכות?

היכנס לדף ״חדר מלאכה״ של המכון ותוכל להינות מעוד מלאכות של תלמידים, מדריכים ויוצרים. לחדר מלאכה

תוכלו להשאיר פרטים ולקבוע איתנו פגישה

גם ZOOM הולך…

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

  בואו נדבר

  בכמה דקות שיחה נוכל לברר האם הלימוד מתאים לכם ולענות לכל שאלה.  

  צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!